Polecamy
Salvador Dali oraz Pablo Picasso na warszawskiej wystawie
Wystawy

Salvador Dali oraz Pablo Picasso na warszawskiej wystawie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W kwietniu w Warszawie możemy obejrzeć wyjątkowe prace dwóch niezwykłych, światowych artystów. Sygnowane woluminy z pracami Salvadora Dali i Pabla Picassa będą wystawione w DESA Unicum na ekspozycji Grafiki Artystycznej. Licytacja tych dzieł odbędzie się 27 i 28 kwietnia. To wyjątkowa okazja do nabycia unikalnych prac wybitnych artystów. 

W DESA Unicum w kwietniu podziwiać możemy dwie niesamowite wystawy Grafiki Artystycznej. Obok dzieł Salvadora Dali i Pabla Picassa na drugiej ekspozycji znajdziemy prace najważniejszych współczesnych artystów takich jak: Jerzy Nowosielski, Stanisław Fijałkowski i Eduardo Mac Entyre. Wszystkie obiekty będą licytowane 27 i 28 kwietnia.

Historia poszukiwań Świętego Graala zilustrowana przez Salvadora Dali

Kataloński mistrz iluzji, czołowy przedstawiciel surrealizmu, Salvador Dali, słynie z kreowania światów magicznych. Obrazy takie jak „Trwałość pamięci”, „Twarz Mea West”, czy „Karawana” to jedne z jego najpowszechniej rozpoznawalnych dzieł. Teraz w warszawskiej DESA Unicum możemy zobaczyć niesamowitą książkę opowiadającą o losach króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu zilustrowaną przez Salvadora Dali. Dwanaście sygnowanych perłnoformatowych rycin wykonanych przez tego wybitnego artystę zdobi karty niezwykłej książki, która zostanie zlicytowana 27 kwietnia 2021 r.

obrazy S. Dali
Photo Sean Gallup/Getty Images

Monografia Picassa z jego autorską ilustracją

Wybitny malarz, grafik, rzeźbiarz, prekursor kubizmu – Pablo Picasso, zilustrował wiele książek. Jedną z nich jest jego własna monografia autorstwa Waldemara Georga, wydana w 1924 roku, którą Picasso podarował w prezencie swojemu przyjacielowi, Kazimierzowi Zielenkiewiczowi. Licytacja tego dzieła odbędzie się 27 kwietnia w warszawskim DESA Unicum.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez DESA Unicum (@desa_unicum)

Sztuka współczesna w DESA Unicum – Nowosielski, Fijałkowski i Mac Entyre

Pod koniec kwietnia na warszawskiej wystawie obejrzymy także niezwykłe prace współczesnych artystów. Wśród nich Jerzy Nowosielski, twórca wyjątkowych abstrakcji i niezwykłych przedstawień kobiet. Jego dzieła charakteryzuje wysublimowany erotyzm i fascynacja kobiecym ciałem.

Na tej samej wystawie możemy zobaczyć również prace kolejnego wybitnego polskiego malarza i grafika, Stanisława Fijałkowskiego, jednego z czołowych przedstawicieli awangardzistów z tzw. kręgu Strzemińskiego. W swojej twórczości czerpał zarówno z surrealizmu, jak i kubizmu Picassa. Jego dzieła przechodzą od abstrakcji ku kształtowaniu symbolicznego sensu.

>> Zobacz też: Królowa Art Déco – Tamara Łempicka

W DESA Unicum podziwiać możemy również twórczość argentyńskiego twórcy ruchu generative art, zapoczątkowanego w 1959 r. Eduardo Mac Entyre to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli sztuki optycznej. Ideą generative art jest rezygnacja z decyzyjności artysty w trakcie aktu tworzenia i pozwolenie na działanie przypadku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez DESA Unicum (@desa_unicum)

Wszystkie obiekty prezentowane na wystawie Grafiki Artystycznej będą licytowane w dniach 27 i 28 kwietnia o godzinie 19:00 w domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A. Licytacja będzie możliwa online, poprzez aplikację, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Transmisja aukcji dostępna będzie na żywo w mediach społecznościowych na kanałach DESA Unicum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny naszyjnik z naturalnym kamieniem dla swojego stylu?
Jak wybrać idealny naszyjnik z naturalnym kamieniem dla swojego stylu?
Odkryj tajniki równocześnie stylowego i energetycznego dodatku do swojej garderoby. Dowiedz się, jak idealny naszyjnik z prawdziwym kamieniem może odzwierciedlić Twój jedyny w swoim rodzaju styl.
Na czym odtwarzać muzykę?
Na czym odtwarzać muzykę?
Jakość dźwięku jest niezwykle ważna, nawet jeśli słuchamy muzyki czysto hobbystycznie. Jak jednak osiągnąć zadowalającą nas jakość?
Jak wybrać idealny plakat do wnętrza – praktyczne porady i inspiracje
Jak wybrać idealny plakat do wnętrza – praktyczne porady i inspiracje
Odkryj, jak wybór odpowiedniego plakatu może zasymilować twoje wnętrze i wyrazić twój unikalny styl. Dowiedz się o praktycznych radach i zainspiruj się naszymi pomysłami.
Ostatnie wpisy