Polecamy
Lato pod znakiem modelarstwa. Popularne wystawy makiet i półmakiet już niebawem!
Wystawy

Lato pod znakiem modelarstwa. Popularne wystawy makiet i półmakiet już niebawem!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Modelarstwo stale zyskuje swoich zwolenników, dla których ta dziedzina to coś znacznie więcej aniżeli tylko kolejne hobby. Składanie własnych, miniaturowych modeli dla wielu stanowi wręcz nieodłączną część codzienności, a najwięksi pasjonaci co roku spotykają się na rozmaitych zlotach, piknikach i konkursach, aby pochwalić się umiejętnościami przed szerszą publicznością. Oto klika wydarzeń, na których niedługo będzie można podziwiać setki starannie wykonanych prac.

W sobotę 19 czerwca 2021 r. na lotnisku w Bobrownikach odbędzie się inauguracyjna edycja Ogólnopolskich Zawodów Makiet w Klasie F4H-P. Uczestniczyć w nich będą posiadacze makiet lub półmakiet o wadze startowej nieprzekraczającej 15 kg (bez paliwa i akumulatorów). Mimo to organizatorzy zachęcają również do przyjazdu modelarzy, których praca nie mieści się w regulaminie – ich model też zostanie zaprezentowany i otrzyma czas na własny lot. Wstępnego zgłoszenia można dokonać wysyłając e-mail z podstawowymi danymi na adres [email protected], a opłata startowa zamyka się w kwocie 50 złotych. Dokładne informacje dotyczące zawodów znajdziemy na oficjalnej stronie Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach.

Na tej samej witrynie zapoznamy się z niezbędnymi szczegółami V Zlotu Warbirds 2021, który także będzie miał miejsce w Bobrownikach. Tegoroczna odsłona imprezy ma zostać powiązana z takimi wydarzeniami, jak obchody 230. rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 maja, Setna Rocznica III Powstania Śląskiego oraz Święto Lotnictwa Polskiego. W zlocie wezmą udział wszyscy zainteresowani modelarze, którym bliskie jest modelarstwo redukcyjne, a także posiadacze innych makiet, wszak wiodącą ideą tego zlotu jest towarzyskie spotkanie w gronie osób dzielących się pasją. Warbirds 2021 zostanie zorganizowany w letni weekend 23-24 lipca 2021.

MAMY TO ! Data V KULTOWEGO ZLOTU WARBIRDS ustalona ! Szczegóły na naszej stronie klubowej
https://skm-bobrowniki.pl/aktualnosci.html.
Proszę rezerwować czas – będzie fantastycznie !
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Opublikowany przez Sportowy Klub Modelarski Bobrowniki Środa, 3 lutego 2021

Wcześniej modelarzy czeka z kolei konkurs modeli kartonowych pod nazwą Bielska Majówka Modelarska. Spotkanie ma na celu m.in. promocję modelarstwa kartonowego jako hobby oraz wymianę doświadczeń zapalonych entuzjastów modelarstwa w różnym wieku i z różnych środowisk. Zaplanowany na dni 21-23 maja konkurs zostanie połączony z wystawą oraz giełdą modelarską, a wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zdjęcie wyróżniające: Nik Morris (van Leiden) / Flickr

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak osiągnąć naturalny wygląd paznokci dzięki nowoczesnym technikom stylizacji?
Jak osiągnąć naturalny wygląd paznokci dzięki nowoczesnym technikom stylizacji?
Poznaj nowoczesne metody stylizacji, które pomogą Ci osiągnąć naturalny look paznokci. Poznaj tajniki profesjonalistów i ciesz się perfekcyjnym manikiurem każdego dnia!
Odkrywanie pasji do tańca. Jak Akademia Młodych Talentów inspiruje młodzież do rozwijania swoich umiejętności artystycznych?
Odkrywanie pasji do tańca. Jak Akademia Młodych Talentów inspiruje młodzież do rozwijania swoich umiejętności artystycznych?
Poszerz horyzonty artystyczne dzięki Akademii Młodych Talentów, która inspiruje i zachęca młodzież do odkrycia swojej pasji do tańca. Zdobądź wiedzę o tym, jak można rozwijać swoje umiejętności artystyczne.
Jak wybrać idealny dodatek do wnętrza, który pomoże kontrolować czas?
Jak wybrać idealny dodatek do wnętrza, który pomoże kontrolować czas?
Odkryj nasz przewodnik ekspertów na temat wyboru idealnego dodatku do wnętrza, który pomoże Ci kontrolować czas. Otrzymaj praktyczne porady, aby pomóc Ci zdecydować, który okazuje się być najbardziej efektywny i estetycznie pasujący do Twojej przestrzeni.
Ostatnie wpisy