3 nowości książkowe idealne na wakacyjny weekend

Chwila przerwy od codziennych obowiązków to idealny moment na oddanie się dobrej lekturze. Oto nasze propozycje!

Bądź sexy i nie daj się zamordować” Karen Kilgariff i Georgia Hardstark

Autorkami książki są twórczynie popularnego w Stanach Zjednoczonych podcastu “My Favorite Murder”. Pozycja “Bądź sexy i nie daj się zamordować” to efekt ich pracy, w której na podstawie własnych doświadczeń i kryminalnych kartotek pokazują stereotypy i społeczne schematy, z jakimi mierzą się współczesne kobiety na całym świecie.

“Pi razy oko” Matt Parker

Idealna propozycja dla osób zainteresowanych zastosowaniem matematyki w życiu codziennym. “Pi razy oko” to książka autorstwa znanego matematyka i youtube’era prowadzącego kanały Stand-Up Maths i Numberphile. Książka opowiada nie tylko o wszechobecności matematyki, ale także o konsekwencjach błędów, pomyłek i niedokładności w obliczeniach. “Pi razy oko” to pierwsza pozycja dotycząca królowej nauk, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „Sunday Timesa”.

fot. materiały prasowe

“Mery Majka” Sylwia Lipka

Opowieść o dojrzewaniu nastolatki, spełnianiu marzeń, poznawaniu siebie i radości z życia to propozycja autorstwa młodej Sylwii Lipki. Swoją debiutancką powieść piosenkarka znana między innymi z programu “I love Violetta” napisała w pół roku, przelewając na papier kilka osobistych doświadczeń związanych z hejtem czy rozwojem muzycznej kariery.

Zdjęcie główne: Craig Cameron/Unsplash

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.