Polecamy
3 nowości książkowe idealne na wakacyjny weekend
Literatura

3 nowości książkowe idealne na wakacyjny weekend

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chwila przerwy od codziennych obowiązków to idealny moment na oddanie się dobrej lekturze. Oto nasze propozycje!

Bądź sexy i nie daj się zamordować” Karen Kilgariff i Georgia Hardstark

Autorkami książki są twórczynie popularnego w Stanach Zjednoczonych podcastu “My Favorite Murder”. Pozycja “Bądź sexy i nie daj się zamordować” to efekt ich pracy, w której na podstawie własnych doświadczeń i kryminalnych kartotek pokazują stereotypy i społeczne schematy, z jakimi mierzą się współczesne kobiety na całym świecie.

“Pi razy oko” Matt Parker

Idealna propozycja dla osób zainteresowanych zastosowaniem matematyki w życiu codziennym. “Pi razy oko” to książka autorstwa znanego matematyka i youtube’era prowadzącego kanały Stand-Up Maths i Numberphile. Książka opowiada nie tylko o wszechobecności matematyki, ale także o konsekwencjach błędów, pomyłek i niedokładności w obliczeniach. “Pi razy oko” to pierwsza pozycja dotycząca królowej nauk, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „Sunday Timesa”.

fot. materiały prasowe

“Mery Majka” Sylwia Lipka

Opowieść o dojrzewaniu nastolatki, spełnianiu marzeń, poznawaniu siebie i radości z życia to propozycja autorstwa młodej Sylwii Lipki. Swoją debiutancką powieść piosenkarka znana między innymi z programu “I love Violetta” napisała w pół roku, przelewając na papier kilka osobistych doświadczeń związanych z hejtem czy rozwojem muzycznej kariery.

Zdjęcie główne: Craig Cameron/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dwujęzyczne nauczanie wpływa na rozwój młodych talentów?
Jak dwujęzyczne nauczanie wpływa na rozwój młodych talentów?
Odkryj, jak dwujęzyczne nauczanie może przyspieszyć rozwój talentów. Dowiedz się, jak techniki edukacyjne związane z wielojęzycznością mogą wpływać na zdolności uczenia się, komunikacji i kreatywności dzieci.
Inwestowanie w srebrne monety – praktyczny przewodnik dla początkujących kolekcjonerów
Inwestowanie w srebrne monety – praktyczny przewodnik dla początkujących kolekcjonerów
Odkryj podstawy inwestowania w srebrne monety i dowiedz się, jak rozpocząć kolekcjonowanie. Praktyczne wskazówki dla początkujących entuzjastów numizmatyki.
Jak profesjonalne wizytówki mogą podnieść prestiż twojej firmy?
Jak profesjonalne wizytówki mogą podnieść prestiż twojej firmy?
Odkryj, jak profesjonalne wizytówki mogą zwiększyć rozpoznawalność marki, poprawić jej image i wzmocnić postrzeganie Twojej firmy jako wiarygodnej.
Ostatnie wpisy