Polecamy
<strong>Wydarzenia literackie i nie tylko w krakowskim Pałacu Potockich</strong>
Literatura

Wydarzenia literackie i nie tylko w krakowskim Pałacu Potockich

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jest takie miejsce w samym sercu Krakowa, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością. Tym miejscem jest zabytkowy Pałac Potockich – ważny punkt na mapie miasta, świetnie znany wszystkim osobom, które na co dzień aktywnie interesują się literaturą oraz chętnie uczestniczą w związanych z nią wydarzeniach kulturalnych. W Pałacu Potockich regularnie odbywają się premiery książek, wykłady, spotkania z autorami oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. To ważne miejsce w stolicy Małopolski, w którym prowadzony jest dialog z zakresu kultury, nauki, działań społecznych i edukacyjnych.

Gdzie znajduje się Pałac Potockich. Jakie wydarzenia gości w swoich progach?

Pałac Potockich to historyczny budynek usytuowany w ścisłym centrum Krakowa. Mieści się przy ul. Rynek Główny 20. Od 2021 r. jego współgospodarzami są Krakowskie Biuro Festiwalowe, Galeria Bunkier Sztuki oraz księgarnia Compare Bookstore. Pałac Potockich to bardzo ważne miejsce na kulturalnej mapie współczesnego Krakowa, w którym regularnie organizowane są liczne wydarzenia z dziedziny sztuki, kultury, muzyki i edukacji.

Fot.:  elements.envato.com / seventyfourimages

Na początku każdego miesiąca w Pałacu Potockich prezentowane są najciekawsze premiery książkowe, dzięki którym miłośnicy literatury z Krakowa mogą zapoznać się z najnowszymi, wartymi uwagi publikacjami dostępnymi w polskich księgarniach.

Oprócz tego, w ramach działalności prowadzonej w Pałacu Potockich, można wziąć także udział w spotkaniach autorskich ze znanymi pisarzami i poetami z Polski i zza granicy, a także uczestniczyć w wykładach tematycznych. Najmłodsi miłośnicy kultury mogą natomiast wziąć udział w organizowanych specjalnie z myślą o nich warsztatach dla dzieci i młodzieży. Te i inne wydarzenia literackie w Krakowie mają miejsce właśnie w Pałacu Potockich – miejscu, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością.

Bliżej kultury. Oferta Pałacu Potockich dla mieszkańców Krakowa i nie tylko

Misją Pałacu Potockich jest tworzenie otwartego i zrównoważonego miejsca dialogu między kulturą a nauką, działaniami społecznymi, edukacyjnymi oraz innowacją. Głównym celem organizowanych w jego progach wydarzeń jest zaprezentowanie wszystkim zainteresowanym szeroko pojętą kulturą ludziom jakościowej i zróżnicowanej oferty wydarzeń kulturalnych, wśród których prym wiodą wydarzenia literackie w Krakowie. Wszystkie odbywające się w Pałacu Potockich wydarzenia są dostosowane do potrzeb gości w różnym wieku, o zróżnicowanych zainteresowaniach i gustach.

Do dyspozycji mieszkańców Krakowa i turystów są zarówno wydarzenia o charakterze otwartym, w których udział może wziąć każda chętna osoba, jak i wydarzenia warsztatowe, na które należy wcześniej się zapisać. W Pałacu Potockich odbywają się wydarzenia jednorazowe, cykliczne oraz festiwalowe, organizowane na przestrzeni całego roku. W efekcie, miejsce to jest pełne życia oraz oferuje swoim gościom wiele możliwości w zakresie wartościowego spędzania wolnego czasu. Wszystkie wydarzenia mogą odbyć się dzięki współpracy gospodarzy Pałacu Potockich z ważnymi krakowskimi instytucjami, fundacjami oraz stowarzyszeniami.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / marcopacello68

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienkę ciążowa – jak zakupić taką, która zapewni zarówno komfort, jak i styl
Sukienkę ciążowa – jak zakupić taką, która zapewni zarówno komfort, jak i styl
Znajdź idealną sukienkę ciążową łączącą komfort i styl. Dowiedz się jakie fasony i tkaniny wybrać, aby poczuć się dobrze i prezentować fantastycznie w ciąży.
Rozpoznawanie charakterystycznych elementów w mrocznej estetyce twórczości Beksińskiego
Rozpoznawanie charakterystycznych elementów w mrocznej estetyce twórczości Beksińskiego
Odkrywanie mrocznej estetyki Zdzisława Beksińskiego - unikalne elementy i techniki w twórczości artysty. Inspirujące analizy i interpretacje jego niesamowitych prac.
Jak nietypowe dodatki, takie jak zegary, mogą zmienić wygląd twojego wnętrza?
Jak nietypowe dodatki, takie jak zegary, mogą zmienić wygląd twojego wnętrza?
Sprawdź, jak nietypowe dodatki, takie jak zegary, mogą zaskakująco odmienić wnętrze twojego domu. Znajdź inspirację i odkryj nowe możliwości aranżacyjne!
Ostatnie wpisy